Про журнал
- Прийняття статей до друку
Усі наукові статті, що пропонуються до публікації в нашому журналі, підлягають обов'язковому та ретельному процесу незалежного подвійного анонімного рецензування. Ця процедура є наріжним каменем нашої редакційної політики та спрямована на забезпечення високого рівня наукової якості та об'єктивності публікованих матеріалів. Тривалість періоду між поданням рукопису та його остаточною публікацією визначається складністю дослідження, часом, необхідним для рецензування, та етапами редакційної підготовки.
Звертаємо увагу, що датою прийняття до друку для всіх статей, включених до одного випуску, може бути зазначена однакова дата. Це зумовлено внутрішньою адміністративною процедурою централізованого затвердження сформованого випуску засновником журналу після успішного завершення процесу рецензування та остаточного схвалення кожної окремої статті редакційною колегією. Даний етап є формальною заключною стадією перед оприлюдненням випуску та не впливає на індивідуальні терміни проходження кожною статтею етапів рецензування та підготовки до публікації.
- Політика відкритого доступу
Це журнал відкритого доступу, що означає, що весь контент є у вільному доступі для користувача чи його/її установи без будь-яких зборів. Користувачам дозволяється читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати або створювати посилання на повні тексти статей, а також використовувати їх для будь-яких інших законних цілей без попереднього дозволу видавця або автора відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND.
- Політика антиплагіату
Науковий збірник «Axis Europae» розглядає до публікації тільки оригінальні матеріали, статті, які не були опубліковані раніше і не подавалися для публікації в інші видання.
Редакційна колегія користується програмним забезпеченням для виявлення текстових запозичень у представлених рукописах – StrikePlagiarism, Unicheck. Рукописи, в яких виявили плагіат чи текстові запозичення без посилань на першоджерело, відхиляються редакційною колегією.
- Конфлікт інтересів
Редакційна колегія збірника «Axis Europae» у своїй діяльності бере до уваги можливість потенційного конфлікту інтересів під час публікаційного розгляду. Редактори, автори та рецензенти зобов’язуються повідомити про обставини, які можуть вплинути на об’єктивне представлення та/або рецензування рукопису.
Редактори журналу, члени редакційної колегії, автори та працівники, які приймають рішення про публікацію робіт, повинні заявити про свої інтереси (особисті відносини та/або переконання, фінансові зіткнення).
У разі виявлення обставини, які утруднюють неупереджений розгляд рукопису, редакційна колегія не залучає відповідного рецензента до процесу рецензування.
Редактори залишають за собою можливість не публікувати рукопис, якщо заявлений автором конфлікт інтересів ставить під загрозу об'єктивність і достовірність оцінки дослідження.
- Політика сховища
Редакція журналу «Axis Europae» дозволяє авторам зберігати всі версії своїх робіт в інституційному або іншому сховищі на власний розсуд, без жодних обмежень.
Політика журналу сприяє відкритості наукових досліджень і заохочує авторів розміщувати свої рукописи в Інтернеті (наприклад, в інституційних репозитаріях або на персональних веб-сторінках) як до подання до редакції, так і в процесі редакційного опрацювання. Це сприяє активному науковому обговоренню, підвищує впізнаваність досліджень і позитивно впливає на частоту цитування опублікованих матеріалів.
- Політика конфіденційності
Персональна інформація, яка подається користувачами сайту, буде використана винятково для реалізації технічних завдань на сайті цього збірника. Імена та електронні адреси не будуть розповсюджуватись та повідомлятись стороннім особам.
Редакційна колегія не має права поширювати інформацію про рукописи (включаючи їх отримання, зміст, статус у процесі розгляду, критику рецензентів або остаточну долю) стороннім особам, окрім авторів та рецензентів. Це включає запити на використання матеріалів для законних дій.
- Архівування
Журнал «Axis Europae» використовує систему LOCKSS (Lots of Copies Keep Stuff Safe) для безпечного та надійного архівування матеріалів. LOCKSS – це програмне забезпечення з відкритим кодом, створене Бібліотекою Стенфордського університету, яке допомагає бібліотекам зберігати веб-журнали. Воно регулярно перевіряє сайти на наявність нового контенту та архівує його. Кожен архів постійно звіряється з іншими, і в разі пошкодження або втрати даних система відновлює їх за допомогою інших архівів. Видавничий маніфест LOCKSS.
Окрім цього, журнал забезпечує довготривале збереження опублікованих документів за допомогою архівного рішення CLOCKSS. Видавничий маніфест CLOCKSS.